Текстильна промисловість

  • Текстильна промисловість

ЗВОЛОЖЕННЯ ПОВІТРЯ, ПРИДУШЕННЯ ПИЛУ І ЗНЯТТЯ СТАТИЧНОЇ ЕЛЕКТРИКИ В ТЕКСТИЛЬНИХ ВИРОБНИЦТВАХ

Як і в багатьох інших галузях промисловості, текстильні процеси також можуть отримати значні переваги від системи контролю навколишнього середовища за допомогою системи зволоження TecnoCooling.

Зволоження в текстильній промисловості за допомогою туману

До того, як пряжа трансформується в тканину, нитки мають підтримувати баланс власної вологості відносно вологості навколишнього середовища. Недостатня вологість відразу стає помітною і створює виробничі проблеми. На фабриках, які не обладнані системами підтримки вологості, часто виникають виробничі труднощі під час вишивання, ткацтва та прядіння пряжі у зв'язку з поломкою обладнання та високого рівня статичної електрики.

Американський інститут текстильних технологій провів дослідження та встановив, що волокна вовни, при збільшенні відносної вологості повітря з 60 до 70% під час зберігання та обробки, демонструють підвищення на 15% їх еластичності, що різко зменшує розриви під час обробки.

Регулювання рівня вологості за допомогою системи зволоження, збільшує міцність на розрив усіх природних волокон, видаляє статичну електрику, покращуючи можливість обробки ниток і волокон, покращує комфортність робочих зон.

Вода розпилюється під тиском спеціальними запатентованими форсунками туманоутворення, здатними утворювати дуже дрібні краплі, менше 10 мкм, які негайно поглинаються повітрям, не змочуючи поверхні та предмети внизу. Результати вагомі: низька вартість установки та експлуатації, моментальна ефективність.

Вологість та властивості ниток

Вода є важливою частиною ваги ниток та пряжі. Близько 7% ваги сухої бавовни складає вода, у сухій синтетичній пряжі, наприклад нейлоновій, це 2-3%. У питомій вазі вовни вода складає до 18%.

Статична електрика

У текстильній промисловості добре відомо, що відносна вологість, а отже, відновлення вологи (вміст) текстильного волокна відіграє дуже важливу роль у зменшенні статичної електрики. Практично всі текстильні волокна, коли повністю висохнуть, мають дуже високий електричний опір. Однак, по мірі збільшення відносної вологості, волокна поглинають вологу, а їх електричний опір зменшується з подальшим зменшенням генерації електростатичних зарядів.

Також у розкрійних і ткацьких цехах, системи зволоження дозволяють контролювати пилоутворення.

Ефективне рішення для вирішення проблем робочого середовища

Проблема сухості повітря особливо сильно відчувається в зимовий період часу, коли працюють системи опалення. Це також позначається на самопочутті працівників і роботі обладнання. Система зволоження туманом дозволяє вирішити наступні питання:

  • Сухість носа і очей, печія, подразнення шкіри і слизових оболонок;

  • Небезпека  зараження інфекціями, через високу чутливість сухих ніздрів;

  • Головні болі  після легкого зневоднення;

  • Посилення випаровування розчинників, фарб та клеїв;

  • Зниження високої концентрації  пилу в повітрі;

  • Зниження статичної електрики;

  • Профілактика частої зупинки при повторних поломках обладнання.

Дотримання оптимального рівня вологості , між 55% та 70%, підвищує якість кінцевої продукції, скорочує частоту зупинок під час процесу виробництва, зменшує обсяг відходів та браку, тим самим збільшуючи прибуток підприємства.

11.11.2020 15:30:04
0
1420

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!