Що являє собою штучний туман для альтанок

  • Що являє собою штучний туман для альтанок

Як пережити літню спеку? Іноді активність сонця настільки висока, що навіть в тіні не буває бажаної прохолоди. Прогулянка по парку, обід з друзями в кафе, відпочинок в альтанці в саду більше схожі на тортури, ніж на приємні події. Можливість отримати тепловий удар в такі дні дуже велика.

Штучний туман - чергова знахідка розробників. Він був створений для стабілізації сприятливого мікроклімату, охолодження і зволоження повітря. У жаркий і посушливий день система туману здатна охолодити повітря на 10-15 градусів.

У чому переваги і особливості штучного туману

Принцип роботи штучного туману нагадує крапельний полив. Вода під високим або низьким тиском подається в форсунки, розпорошується на краплі. При помірному тиску краплі не розчиняються в повітрі, а при високому - дрібні крапельки, утворюючи туман, розчиняються повністю, не осідаючи на поверхню, не утворюючи калюжі під установкою.

Систему туману з низьким тиском можна застосовувати в теплицях і оранжереях, де необхідна висока вологість. Крім того, краплі, що стікають з рослин, добре зволожують грунт, але не здатні замінити повноцінний полив.

Для альтанок або терас застосовують системи з високим тиском. Комплект з декількох форсунок високого тиску створить завісу з туману. він:

  • охолодить повітря до комфортної температури;
  • трохи підвищить вологість.

Крім того, такі системи створюють перешкоду для комах. Комарі і мошки не можуть пролетіти через щільну хмару туману. Система проста в управлінні. В даному випадку можна задавати параметри роботи вручну або за допомогою автоматики (останньої необхідно задати бажані показники). Така система:

  • здатна сама порівняти задані параметри з показниками температури і вологості навколишнього повітря;
  • зможе самостійно контролювати активність утворення туману.

Складові системи

У комплект системи штучного туману для альтанок і терас входять форсунки, труби, насоси (для більш потужних варіантів), фільтри.

Форсунки

Виходячи з призначення системи генерування туману, підбирається розмір отворів форсунок. Чим вони щільніші, тим меншими є краплі води. Саме вузький отвір форсунки має розмір 0,02 мм.

Труби

Для різних проектів використовуються мідні або нейлонові труби, або труби з нержавіючої сталі. У нейлонових варіантів внутрішній діаметр менший.

Насоси (компресори)

Звертайте увагу на продуктивність насоса, потужність його мотора, на те, який тиск він може видавати. Вибір насоса залежить від проекту системи. Очищення (фільтрація) має велике значення для системи туманоутворення. Інакше отвори форсунок можуть забитися суспензіями, за рахунок чого система стане непридатною для використання.

Існують моделі, які можуть підключатися до водопроводу. Для цього не потрібен насос. Отже, які особливості і переваги у штучного туману:

  • створює мікроклімат на відкритих майданчиках, альтанках і верандах;
  • знижує температуру повітря на 10-15 °С;
  • очищає повітря від пилу (система здатна знизити його вміст до 11 разів);
  • не дає можливості частинкам пилу вільно переміщатися в повітрі, тим самим зводить до мінімуму ризик прояву сезонної алергії;
  • захищає від мух, комарів і мошок;
  • допомагає створити декоративне оформлення ландшафтного дизайну;
  • захищає натуральні матеріали від пересихання;
  • здатна усувати неприємні запахи, пригнічуючи життєдіяльність патогенних організмів;
  • легко монтується.

Якщо у вас вже є система туману, то її завжди можна модернізувати, розширивши площу її дії. Система «штучний туман» навіть в найспекотніший день дасть бажане відчуття прохолоди і комфорту.

24.05.2021 13:20:21
0
1027

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!