Деревообробна промисловість

  • Деревообробна промисловість

ЗВОЛОЖЕННЯ ПОВІТРЯ В ВИРОБНИЧИХ ПРИМІЩЕННЯХ ЗА ДОПОМОГОЮ СИСТЕМ ТУМАНОУТВОРЕННЯ

Дерево є гігроскопічним матеріалом, тобто, в залежності від вологості, вбирає або випаровує воду. При високому рівні відносної вологості, воно вбирає вологу до досягнення того ж рівня вологості, що і у навколишнього повітря.​

Протягом двох третин року, відносна вологість недостатня для обробки і фарбування. Підтримка необхідного рівня відносної вологості усередині волокон деревини за допомогою системи туманоутворення ефективно усуває велику кількість проблем, пов'язаних з виробництвом, такі як запобігання усушки, викривлення, розтріскування і псування дерева, проблеми при нанесенні покриттів, статичну електрику і пил.

Відносна вологість 50-55% RH має велике значення для процесів виробництва:

  • Розміри дерева залишаються незмінними;
  • Більш ефективний процес виробництва;
  • Зростання швидкості обробки;
  • Збільшення терміну служби інструментів і обладнання;
  • Скорочення часу простою.

Всі ці фактори в кінцевому підсумку дають якісний продукт з більш високим прибутком. 

Підвищуючи рівень вологості за допомогою штучного туману, істотно знижується ризик виникнення пожеж та загорянь. Пил, що міститься в повітрі, може бути знижений більш ніж на 70%, а в деяких випадках і повністю усунений, завдяки використанню туманоутворюючих форсунок.

Крім того, охолодження повітря, що проявляється як наслідок випарного процесу, створює комфортне робоче середовище способом більш ефективним, ніж звичайні системи охолодження.

Зволоження повітря в сушильних камерах за допомогою систем туману, також дає відчутний економічний ефект і вагомо покращує якість пиломатеріалів для будівництва та столярних виробів: дошок, брусу, балок, рейок дерев’яних та інше.

14.11.2020 15:04:57
0
1157

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!