Консервація туману на зиму

  • Консервація туману на зиму

Стабільна та безпроблемна робота системи туманоутворення можлива виключно у теплий період року. У міру зниження температури ефективність функціонування погіршується, а актуальність задіяння стає дедалі нижчою. На зимовий період потрібна консервація системи туману, що дозволяє не тільки захистити її від пошкоджень, а й продовжує загальний період експлуатації комплексу.

Процес консервації системи туману

Найчастіше консервація проводиться у середині жовтня. Хоча точний час залежить від конкретного регіону та переважаючих погодних (кліматичних) умов.

Сам процес передбачає почергове виконання кількох етапів, а саме:

  • Видалення залишків води з магістралі за допомогою її продування потужним повітряним струменем з компресора;
  • Очищення та просушування комплектуючих, що відповідають за подачу та розпилення води (фільтруючі модулі, форсунки, ємність для води, компоненти трубопроводу та інше);
  • Промивання контуру очищеною водою. Проводиться за умови використання у системі свердловинної артезіанської води. Особливо з переважною концентрацією солей, здатних завдати магістралі серйозних ушкоджень і спровокувати неприємні наслідки при тривалій експлуатації.

Демонтаж насоса та фільтрів

Важливим етапом консервації є зняття та відключення насоса. Для цього він від'єднується від зовнішньої магістралі та внутрішнього контуру. Вхідні отвори повинні бути надійно закриті спеціальними заглушками. Вода, що залишилася в корпусі, зливається, а сам агрегат просушується на відкритому повітрі.

Далі проводиться демонтаж фільтрів та їх подальше очищення від забруднень. Підготовлені до зими елементи та насосний модуль розміщують у приміщенні, що опалюється. Це виключає їх пошкодження від холоду і дає можливість використовувати повторно в наступному сезоні.

Демонтаж форсунок

Важливо пам'ятати і про необхідність зняття розпилюючих форсунок. Вони дуже сприйнятливі до температурних впливів та ушкоджень протягом зимового періоду. Проводиться демонтаж на завершальному етапі консервації, а зняті елементи акуратно запаковуються та поміщаються у сховище.

Як розконсервувати систему навесні

Якщо говорити про період запуску, то розконсервація системи туману проводиться переважно протягом квітня. Залежно від регіону цей час може бути зрушений у той чи інший бік. Але приступати до процедури слід після утримування температури на позначці +5 градусів і більше 7-14 днів.

Розконсервація включає такі заходи:

  • Моніторинг стану трубопровідного контуру та залишених на ділянці компонентів з обов'язковим позбавленням їх від сміття та забруднень;
  • Діагностика прибраних на зиму модулів, їх складання та підключення до єдиного комплексу;
  • Тестування магістралі з проведенням пусконалагоджувальних заходів у різних режимах та оперативним усуненням виявлених несправностей. Після цього запуск обладнання можливий у повноцінному режимі.

Тривале та безпечне функціонування системи туманоутворення вимагає її повноцінного обслуговування, що включає широкий спектр різнопланових робіт. Консервація обладнання та його розконсервація є одними з них. Процес не має особливої ​​складності, але потребує комплексного підходу. А впоратися з поставленим завданням під силу лише досвідченим фахівцям.

10.11.2021 11:36:30
0
841

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!