Сьогодні полив туман стає все більш затребуваною технологією. І дивного в її популярності нічого немає. Адже системи такого типу здатні забезпечити полив рослин, який максимально нагадує звичайний дощ. При цьому вони характеризуються своєю універсальністю і безвідмовністю. Їх ефективність не викликає нарікань, установки є абсолютно нешкідливими для рослин, а багата комплектація дозволяє з легкістю розміщувати їх на об'єктах самого різного типу і призначення.
Складові системи поливу туманом
Якщо говорити про основні елементи системи, то вони такі:
- Насос. Залежно від конфігурації та розміщення можливо його підключення до центральної або автономної магістралі. Саме насос для туману відповідає за безперебійну подачу води з необхідним тиском;
- Труби. Можуть бути виготовлені з пластику або підготовленого за особливою технологією сталевого сплаву. Укладаються в необхідній конфігурації по території, що обслуговується з урахуванням особливостей обслуговуваних рослин;
- Форсунки. Безпосередньо забезпечують розсіювання води відповідно до заданих параметрів і характеристик;
- Фітинги. За рахунок самозатискного виконання забезпечують надійне з'єднання елементів магістралі незалежно від навантаження і умов експлуатації.
Додатково використовується спеціальна фурнітура. Йдеться про різні крани, адаптери, стійи й інші компоненти. Якщо форсунки для туману вимагають автоматичного контролю, то використовуються керуючі панелі. А фільтри дозволяють очистити воду від сторонніх елементів і домішок.
Загальна комплектація визначається виходячи з технічних параметрів і конфігурації системи. Монтаж магістралі не викликає труднощів, вона не вимагає обслуговування, а при необхідності може бути з легкістю змінена або доповнена. Окремо варто відзначити низькі експлуатаційні витрати, які роблять таку установку одним з найбільш вигідних рішень для поливу рослин.
Сфера застосування
Повсюдне використання поливу туманом багато в чому обумовлено його ефективністю і надійністю. Відрізняє такі установки простота настройки і можливість гнучкого регулювання робочих параметрів в залежності від експлуатаційних умов. Розглянемо деякі варіанти задіяння системи більш докладно.
Полив картоплі туманом
Картопля має підвищену чутливість щодо вологості грунту. І використання туману для її поливу є вигідним з цілого ряду аспектів. Адже задіяна автоматика точно регулює показник вологості. Сам полив здійснюється в найбільш сприятливий час (ввечері), а за рахунок його дозованості вдається отримати такі переваги:
- мінімізація виробничих витрат;
- підвищення врожайності і економія води;
- формування найбільш сприятливих умов для кореневої системи;
- скорочення рівня можливих захворювань і очищення території від бур'янів.
Полив садів і городів за допомогою туману
Особливого поливу потребують такі рослини:
- висаджена у відкритий грунт розсада;
- нещодавно пересаджені рослини;
- тепличні рослини і рослини в горщиках;
- газонна трава і нові трав'яні посіви.
Важливе значення має частота поливу і його рясність. З усім цим ефективно справляється система автоматичного управління, яку користувач може налаштувати відповідно до особистих побажань і потреб. При цьому гарантовано отримання таких переваг:
- максимально щадний вплив на рослини;
- значна економія води;
- загальна мінімізація всіх витрат;
- повна автоматизація процесу поливу.
Ринок пропонує великий асортимент установок для поливу туманом і комплектуючих до них. Причому самостійно розібратися у всьому доступному розмаїтті досить проблематично. Вирішити цю проблему дозволяє звернення до професіоналів. Вони не тільки підкажуть оптимальну комплектацію, а й допоможуть підібрати саму систему поливу виходячи з поставленого завдання і умов її експлуатації.