Попереднє охолодження

  • Попереднє охолодження

Ефективність систем кондиціонування помітно знижується при підвищенні температури повітря в теплу пору року. Конденсатори і сухі градирні (драйкулери) гірше відводять тепло, що призводить до підвищення температури холодоагенту. І чим вище ця температура, тим вище енерговитрати системи охолодження. У найспекотніші дні витрата електроенергії зростає на 25-30%.​

Система адіабатичного зволоження дозволяє підвищити енергоефективність систем кондиціонування в теплий сезон за рахунок попереднього зниження температури повітря, яке проходить через конденсатори. При цьому для реалізації адіабатичного зволоження практично не потрібно енерговитрат, витрачається тільки вода. У типовому проекті попереднього охолодження драйкулера витрата електроенергії становить 4-7 Вт на кілограм води розпиленої під високим тиском.

Система адіабатичного зволоження і охолоджування може знизити температуру повітря перед конденсатором або драйкулери до 10-12 ° C. З урахуванням того, що зниження температури конденсації холодоагенту на 1 ° C призводить до підвищення холодильного коефіцієнта на 3%, система форсуночного адіабатичного охолодження на третину збільшує енергетичну ефективність холодильних установок.

Чому потрібно використовувати систему зволоження високого тиску?

Вода з-під крана проходить через систему водопідготовки і далі потрапляє в насос високого тиску. Від насоса вода під тиском 70 бар по магістралях подається до форсунок, які розпилюють її в потік повітря перед драйкулери або конденсатором.

Ефективність охолодження залежить від діаметра отриманих крапель. Чим менше краплі, тим швидше вони розчиняються в потоці повітря, і тим менше ймовірність появи вологи на поверхні теплообмінника. Рясна волога помітно погіршує тепловіддачу конденсатора і драйкулера, отже, ускладнюється процес конденсації. Системи середнього і низького тиску дають краплі великого розміру, тому їх використання ефективно тільки в спекотні дні.

Система високого тиску, форсунки якої розміщені на відстані 20-50 см від теплообмінника, розпилює дрібні краплі до 5 мікрон. Такі краплі практично моментально вбираються потоком повітря і створюють охолоджуючий ефект.

03.12.2020 13:07:05
0
1053

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!