Системи туману в тваринництві

  • Системи туману в тваринництві

СИСТЕМА МІКРОКЛІМАТУ В ТВАРИННИЦЬКИХ КОМПЛЕКСАХ ТА НА ПТАХОФАБРИКАХ

Галузі тваринництва, де активно використовуються системи охолодження туманом, - це розведення та утримання птахів, великої рогатої худоби, свиней, коней, хутрові звіроферми. Птахи і тварини, а також люди почуваються краще і стають більш продуктивними в комфортних умовах.​

При використанні системи «створення мікроклімату» показники ефективності господарювання різко збільшуються завдяки створенню оптимального мікроклімату та можливості покращення екологічних умов. Завдяки технології «миттєвого випаровування», що використовується в цій системі, туман не супроводжується надмірним підвищенням вологості.

Створення мікроклімату в птахівничих комплексах підвищує продуктивність поголів’я і знижує теплове навантаження на всі види сільськогосподарських птахів: курей, качок, гусей, індиків, цесарок, перепелів. При цьому показники смертності значно знижуються. Птах, не відчуваючи теплового стресу, продовжує активно харчуватися і рости, добре набирає вагу. Курка відкладає більше яєць. Якість м’яса та яєць поліпшується. Встановлені на птахофабриках, системи "створення мікроклімату" компенсують відсутність у птахів власної системи охолодження організму. Це дозволяє уникнути негативного впливу термічного стресу на птицю, зменшує смертність та сприяє підвищенню якості та кількості кінцевого продукту - м’яса та яєць. Доведено, що створення оптимального рівня вологості (60-65%) позитивно впливає на ріст молодняка у перші дні життя. У жарку пору року система охолодження дозволяє знизити температуру повітря (при необхідності) на 5-8 C всього за декілька хвилин роботи системи.

Охолодження приміщень і вигулів системою створення мікроклімату в тваринницьких комплексах, знижує теплове навантаження на тварин у спекотний літній період. В результаті цього удійність корів збільшується, тварини швидше набирають вагу, збільшується тривалість репродуктивного періоду. Зменшується летальність молодняку та основного стада.

Зниження температури повітря, за рахунок створення комфортного мікроклімату, на свинофермах дозволяє збільшити тривалість циклів харчування тварин та покращити засвоювання кормів, за рахунок чого, свині швидше набирають вагу, збільшується вихід товарної продукції. Збільшення апетиту свиноматок, сприяє швидкому збільшенню ваги поросят та зменшенню терміну відлучення їх від свиноматки. Прохолодні умови навколишнього середовища покращують продуктивність відтворення.

Використання систем туманоутворення в конюшнях та на іподромах, в приміщеннях, де розміщуються тварини, дозволяє знизити температуру повітря до комфортної для тренувань та виступів, сприяє придушенню пилу та сприяє покращенню умов утримання коней.

Також хороший економічний ефект надають системи мікроклімату на хутрових фермах. Підвищується рівень виживання тварини, поліпшується якість хутра, що призводить до підвищення рентабельності таких підприємств в цілому.

Системи "створення мікроклімату" покращують умови життя при розведенні будь-яких видів тварин. Їх також можна використовувати для охолодження та створення правильного мікроклімату в зоопарках, притулках для тварин та клітках для собак. Використання мобільних систем штучного туману дає можливість забезпечити комфортні умови для тимчасового утримання тварин на різних виставках та сільськогосподарських форумах. Система туманоутворення захищає від літньої спеки, сухості повітря, відштовхує та відганяє літаючих комах, зменшує запиленість повітря. Коли в систему додаються спеціальні компоненти, запахи ефективно усуваються.

Використання систем "створення мікроклімату" у всіх галузях, пов'язаних із тваринництвом, стає не розкішшю, а необхідною вимогою сучасної ефективної економіки.

Переваги використання систем створення мікроклімату в тваринницьких комплексах та на птахофабриках

  • Збільшення виробництва яєць, молока та м’яса;

  • Зменшення теплового навантаження на тварин;

  • Збільшення періоду відтворення та темпів зростання;

  • Чистіша і суха територія;

  • Уловлювання пилу;

  • Дезодорація;

  • Зниження споживання води та електроенергії.

03.12.2020 13:04:04
0
1063

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!