Виробництво будматеріалів

  • Виробництво будматеріалів

ПРИДУШЕННЯ ПИЛУ І ТУМАННЕ ЗВОЛОЖЕННЯ В ПРОЗОРИХ КАМЕРАХ ПРИ ВИРОБНИЦТВІ КЕРАМІЧНИХ І БЕТОННИХ ВИРОБІВ

Для нормального дозрівання бетонних виробів (гідратації) необхідно підтримувати високу вологість в пропарювальної камері. Це дозволить зберегти воду, вже наявну в бетоні. Системи туманоутворення високого тиску можуть швидко підняти вологість повітря до 90-100% з невеликими витратами електроенергії. Залежно від розмірів камери і кількості розпилюємої води на випаровування 1 кг води знадобиться від 0,01 до 0,004 кВт • год електроенергії. А завдяки розміру крапель близько 10 мкм, потоки туману не будуть розмивати бетонні вироби, на відміну від систем туману низького тиску.

Туман у виробництві бетонних і керамічних виробів

При виробництві бетонних і керамічних виробів використовується велика кількість різних сипучих матеріалів - цемент, гіпс, клінкер, доломіт. І всі ці матеріали при навантаженні, розвантаженні і транспортуванні порошать пилом. Пил забруднює робоче обладнання, техніку, спецодяг, освітлювальні і обігрівальні прилади в виробничих і складських приміщеннях. Для локалізації або повного придушення пилу використовують системи туманоутворення високого тиску. Частинки пилу «обростають» дрібними краплями води з туману, важчають і опускаються на підлогу.

Існує два підходи до придушення пилу - повне покриття туманом зони пилоутворення зі створенням зволоженої поверхні пилоутворюючих матеріалів або ж створення туманною завіси навколо зони утворення пилу.​

Який підхід вибрати? Це залежить від технологічних обмежень по вологості сипучих матеріалів.

  • Частинки природним чином існують в навколишньому середовищі або з'являються в результаті виробничих процесів;
  • Мільйони найдрібніших частинок води розпорошуються в навколишнє середовище;
  • Краплі води захоплюють частинки пилу, обтяжуючи їх і опускаючи на землю. 
13.11.2020 15:25:54
0
1358

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!